EESTI MV ORIENTEERUMISJOOKSU ÖISEL TAVARAJAL

30. september 2023

Kreo, Kõrvemaa

 

 

PROGRAMM

17:30 – võistluskeskus avatud

20:00 – startide algus

22:30 – autasustamine

 

VÕISTLUSKESKUS JA TÄHISTUS

Võistluskeskus asub Kreol (Kõrvemaa). Tähistuse algus Perila–Jäneda teel Kakerdaja tee ristist:

Link Google Mapsi kaardile

 

 JUURDEPÄÄS JA KESKUSE LAHENDUS:

 

Autode edasi -tagasi liikumine toimub mööda I sissepääsu. II sissepääsu saab kasutada alternatiivina ja on sobilik pigem maasturitele.

Viimane mõnisada meetrit keskusesse on mööda kõva põhjaga heinamaad. Palume valida sobiv sõidukiirus.

 

OSAVÕTJAD

Eesti 2023. aasta orienteerumisjooksu meistrivõistlustest võivad osa võtta Eesti Orienteerumisliidu kehtivat litsentsi omavad orienteerujad.

Kõigil Eesti MV osalejatel peab olema kehtiv EOL-i 2023. aasta litsents. Litsents peab olema ostetud hiljemalt Eesti MV registreerimise lõppkuupäevale järgneval päeval. Litsentsitasu tuleb kanda Eesti Orienteerumisliidu kontole kas Swedpangas või SEBis.

Võistleja klubiline kuuluvus orienteerumisjooksus määratletakse kehtiva EOLi litsentsi põhjal. Hooaja jooksul tohib võistleja orienteerumisjooksus esindada ühte klubi.

OSAVÕTUKLASSID

M,N 16, 18, 20, 21, 35, 45, 55, 65, M40, M50, M60, M70, M75

 

MAASTIK JA KAART

Kreo kaart on valminud 2023, kasutusel on ka 2020 valminud Vetla kaardi maastikuosa, millele on parandused tehtud 2023.a. Kaardi autor Margus Klementsov. Samakõrgusjoonte vahe 5 m. Kaardi mõõtkava 1:10 000. Võistlusklassides N55, N65, M55, M60, M65, M70 ja M75 kasutatakse mõõtkava 1:7500. 

Enamik radu mahuvad uuele Kreo kaardile, vaid pikemad rajad jõuavad ka varasemalt kasutusel olnud Vetla kaardile.

 

RAJAMEISTRI INFO MAASTIKU KOHTA

Klassikaline Kõrvemaa maastik oma metsiku loodusega. Sood ja rabad vahelduvad kõrgemate aladega. Kreo reljeef on suhteliselt lauge moega. Paljud istutatud keskealised kuusemetsad on läbitavuselt piiripealsed. Enamuses on need kaardistatud "valge" metsana. Veeseis soodes ja rabades on aastaaja kohta madal. Servades niiskemad mujal peaaegu kuivad. Kaduvad sihid on raskesti märgatavad.

Rajameister Margus Klementsov

  

KP-DE TÄHISTUS

Kontrollpunktides on helkurribad.

 

KAARDINÄIDISED

STARDID

Kõik klassid stardivad ühest stardist. Kaugus starti ca 550 m Sooja tohib teha ainult tähistatud starti viival teerajal. Eelstardi pikkus 3 minutit. Stardiintervall kõigis klassides 3 minutit.

Kaardil on ainult punkti järjekorra number. Eelstardis saab soovi korral lisalegendi, kinnitusvahendid peavad endal kaasas olema.

Stardist tuuakse riided keskusesse.

 

RINNANUMBRID

Klassides MN21 kasutatakse rinnanumbreid. Numbri kinnitamiseks vajalikud haaknõelad peavad võistlejad ise kaasa võtma. Number kinnitada rinnale ja voltida pole numbrit lubatud. Numbrid saab kätte infolauast.

 

GPS JÄLGIMINE:

M21E ja N21E klassi kümnele jooksjale kinnitatakse käsivarrele GPS-saatja, millest loobuda ei tohi. GPS-saatja saab võistleja infolauast koos oma rinnanumbriga. Saatjat aitab vajadusel paigaldada infolaua töötaja. Enne oma starti ei tohi ükski võistlusel osaleja GPS-jälgimise ülekannet vaadata. Finišis tuleb seade tagastada. Nimekiri jälgitavatest avaldatakse võistluseelsel õhtul.

 

OHUKOHAD

Puuduvad.

 

KEELUALA

https://orienteerumine.ee/kaart/?eolcode=2023032

 

JOOTMINE:

Rajal joogipunktid puuduvad, finishis joogiks vesi.

 

MÄRKESÜSTEEM JA FINIŠ

Kõigis võistlusklassides on kasutusel elektrooniline SPORTIdent märkesüsteem (jaamad ka puutevaba SI Air+ võimekusega). Kontrollpunktides on helkurid. Kasutatava SI-kaardi number tuleb korraldajatele edastada võistlusele registreerimisel. SI-kaardi rentimine korraldajatelt maksab 1€ SI ja 2€ SI Air+. Jaama tõrke korral või puudumise korral tuleb teha kompostriga märge kaardil olevale R ruudule. Finišijoonel tuleb teha aja peatamiseks märge. Kontrollaeg on 2,5 tundi.

Ametlikud tulemused avaldatakse pärast antud võistlusklassi viimase osaleja finišeerimist tulemuste tablool võistluskeskuses ja võistluste kodulehel internetis. Finiši lähedal on ka meditsiiniline abi.

 

AMETLIKUD TULEMUSED

Jooksvad tulemused avaldatakse internetis otse.osport.ee

Ametlikud tulemused avaldatakse www.lsf.ee võistlusele järgneval päeval.

 

REEGLID

Eesti MV viiakse läbi vastavalt kehtivatele Eesti Orienteerumisliidu võistlusreeglitele ja Eesti 2023. aasta orienteerumisjooksu meistrivõistluste üldjuhendile.

 

AUS MÄNG

Eesti MV-l osalejad peavad lugu puhtast ja ausast spordist. Võistlustel kehtivad IOFi dopinguvastased reeglid täies mahus ja sellest tulenevalt on Eesti Antidopingul ja teistel dopinguvastastel organisatsioonidel õigus läbi viia dopingukontrolli kõikide osalejate seas.

 

AUTASUSTAMINE

Eesti MV medalitega autasustatakse võistlusklassides M16, N16, M18, N18, M20, N20, M21, N21 kolme paremat võistlejat, kes on Eesti Vabariigi kodanikud või omavad Eesti alalist elamisluba.

Eesti MV medalitega autasustatakse võistlusklassides MN35-75 kolme paremat võistlejat, kes on Eesti Vabariigi kodanikud või omavad Eesti alalist elamisluba või on EOLi klubide liikmed.

 

MUUD TEENUSED

Parkimine on tasuta. Pesemisvõimalus võistluskeskuses puudub. Keskuses on tualetid.

Toitlustab Jäneda Musta Täku Tall.

 

ŽÜRII

Kadri Kadakas (SK Mercury)

Heiki Savitsch (OK TON)

Timo Sild (Võru OK)

 

KORRALDAJAD

Eesti Orienteerumisliit (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., +372 523 2977)

Spordiklubi LSF Pronoking Team

Peakorraldaja: Rünno Sulg (Spordiklubi LSF Pronoking Team) This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   +3725079552

Rajameister: Margus Klementsov (SK Mercury)

IT ja ajavõtt: Lauri Olli (Spordiklubi LSF Pronoking Team)

EOL nõustaja: Marko Süld (HOK)

Võistluste veebileht: https://www.lsf.ee